Odměna poradce

Čas od času nám zájemce o prodej firmy a naše služby sdělí, že nám zaplatí pouze provizi z úspěšné transakce. Jako všude jinde - i tady platí známé “za málo peněz málo muziky”.  

Pokračovat ve čtení

Předprodejní prověrka (Vendor´s due diligence)

Účelem předprodejní prověrky (tzv. Vendor’s due diligence) je potvrzení předpokladů, ověření stavu a kondice prodávané společnosti včetně identifikace a vyhodnocení rizik, která by s transakcí mohla být spojena, a zvýšení důvěryhodnosti prodávajícího. 

Pokračovat ve čtení

Právník a prodej firmy

Hlavní úlohou právníka v prodejním procesu je kontrola všech předávaných informací právního charakteru, komplexní právní poradenství a vyhotovení potřebných smluv a dohod - zejména mlčenlivosti, návrhu podmínek k jednání (tzv. „term sheet“), převodních smluv apod.

Pokračovat ve čtení

Jiří Dvořák v rozhovoru pro Monty Rich o současné situaci nákupu a prodeje firem

Na trhu firem je stále rušno. V době levných peněz není divu. K přesunu vlastnictví dochází i v kategoriích malých a středních firem, kde začíná být na pořadu dne "střídání generací" - a jak se ukazuje, část "otců-zakladatelů" si  dokáže představit spíš variantu prodeje firmy, než řešení nástupnictví v rámci rodiny...

dvorak parite blog

Pokračovat ve čtení

Role poradce při prodeji firmy

Přítomnost externího poradce při prodeji firmy je pro majitele firmy jednoznačným přínosem. Je třeba si uvědomit, že jako majitel firmy se s řadou postupů, činností a dokumentů setkáte pravděpodobně poprvé v životě. A to právě ve chvíli, kdy máte zhodnotit vaše několikaleté úsilí – při prodeji firmy.

Pokračovat ve čtení

Předání rodinné firmy dětem

Přemýšlíte o předání rodinné firmy dětem? Pak vězte, že podle aktuálních průzkumůskončí převod firmy ve dvou třetinách neúspěšně. Čtvrtina majitelů „otců“ nedůvěřuje schopnostem svých dětí. Proto jim ponechají pouze vlastnictví a řízení firmy přenechají profesionálům.

Pokračovat ve čtení

Copyright © 2021 Parite PRO s.r.o.    Úvodní stránka    +420 739 804 396    Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.    AGENTura Weboo
Copyright © 2021 Parite PRO s.r.o.
Úvodní stránka
 +420 739 804 396
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

AGENTura Weboo

Spřátelené projekty: Prodávámefirmy.cz