Právník a prodej firmy

Hlavní úlohou právníka v prodejním procesu je kontrola všech předávaných informací právního charakteru, komplexní právní poradenství a vyhotovení potřebných smluv a dohod - zejména mlčenlivosti, návrhu podmínek k jednání (tzv. „term sheet“), převodních smluv apod.

Při výběru právníka jsou nejdůležitějšími kritérii jeho:

  • kvalifikace
  • zkušenosti z předchozích obchodních případů

Les Nemethy ve své knize Úspěšný prodej firmy uvádí, že:

„jednou z nejčastějších chyb, které se majitelé firem dopouštějí, je výběr právního poradce na základě dlouhodobého vztahu (např. právního poradce pro obecné obchodní záležitosti), přestože tento člověk má s transakcemi jen mizivé či nulové zkušenosti. Nepatřičnost je zde stejná, jako by vás tento právník zastupoval u rozvodového řízení. Právní poradce, kterého zvolíte, by měl mít zkušenosti alespoň s pěti až deseti transakcemi. A to je naprosté minimum, zkušenost s dvanácti transakcemi by byla ještě lepší.“

Součástí našeho týmu jsou právní kanceláře a advokáti, kteří se věnují výhradně korporátnímu právu, se specializací na fúze a akvizice.

Jsme tak připraveni poskytovat komplexní právní podporu – od konzultace vhodné formy transakce, přes právní due diligence, po zajištění příslušné smluvní dokumentace.

 

Jiří Dvořák     autor: Jiří Dvořák

Copyright © 2021 Parite PRO s.r.o.    Úvodní stránka    +420 739 804 396    Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.    AGENTura Weboo
Copyright © 2021 Parite PRO s.r.o.
Úvodní stránka
 +420 739 804 396
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

AGENTura Weboo