Důvody prodeje firmy: Proč a kdy?

Jsme si vědomi, že toto rozhodnutí není jednoduché. Víme, že správný a výhodný prodej firmy je dlouhý a komplikovaný proces, který má svoje specifika a vyžaduje profesionální a zkušený tým odborníků. Jaká je Vaše motivace k prodeji?

Osobní důvody prodeje


  • změna osobních priorit a životní filozofie
  • únava z mnohaletého vedení a směrování firmy
  • žádné nebo neodborné nástupnictví ze strany rodiny
  • vysoký věk nebo více času na rodinu a koníčky
  • zdravotní nebo psychické potíže z důsledku stresu

Firemní důvody prodeje


  • snaha dát firmě nový impuls k dalšímu rozvoji
  • vyčerpané možnosti růstu firmy
  • spory nebo špatné vztahy mezi společníky
  • nedaří se zaměstnat vhodné manažery do vedení firmy
  • změna tržních poměrů, nepříznivá situace na trhu
Ať už je Váš motiv prodat firmu jakýkoliv, jsme tu pro Vás. Pomůžeme Vám správně se rozhodnout a spolehlivě Vás provedeme celým prodejním procesem.

Prodej firmy – Vaše nová budoucnost

Klient se na nás obrátil se žádostí o nezávaznou konzultaci. Přestože byl zvyklý dělat závažná rozhodnutí sám, potřeboval se s někým poradit o svém záměru prodat firmu. Na úvodní informativní schůzce nám představil svoji společnost a požadavky, a následně byl obeznámen s postupem prodeje. Po dohodě mu byla připravena nabídka poradenských služeb a po dalších dvou setkáních nás pověřil k zastupování jeho firmy při prodeji.

Během několika málo týdnů, kdy jsme měli možnost seznámit se s interními daty společnosti a provozem, jsme provedli analýzu a navrhli potřebná opatření. Firma tak byla připravena k prodeji. Po stanovení a odsouhlasení prodejní strategie byli osloveni vytipovaní investoři, kterým jsme prezentovali prodávanou společnost a zastupovali majitele při všech jednáních. Díky kvalitní přípravě, rychlému a efektivnímu postupu, a potřebné součinnosti majitele, jsme v relativně krátké době dosáhli předložení nabídek od několika zájemců a tím i vytvoření potřebného konkurenčního prostředí. Po zvážení všech pro a proti byl vybrán zájemce, který obdržel exkluzivitu a začalo vyjednávání o kupní ceně a podmínkách, které měly oběma stranám zabezpečit bezrizikový převod.

Vnitřní prověrky, probíhající i za přítomnosti našeho právního zástupce a daňového specialisty, potvrdily námi uvedené skutečnosti a nic tedy nebránilo návštěvě notáře a podpisu smluv o převodu podílů na kupujícího. Kupní cena byla složena do notářské úschovy a po splnění dohodnutých podmínek vyplacena na účet prodávajícího. Klienta tak čekal nový začátek a zasloužený odpočinek.

Joomla SEF URLs by Artio
Copyright © 2021 Parite PRO s.r.o.    Úvodní stránka    +420 739 804 396    Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.    AGENTura Weboo
Copyright © 2021 Parite PRO s.r.o.
Úvodní stránka
 +420 739 804 396
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

AGENTura Weboo