6 častých otázek na prodej firmy

Otázky, které dostáváme na první schůzce nejčastěji, jsme pro Vás přehledně sepsali. Tady jsou odpovědi.

Zvládnu prodej firmy sám?

Je to možné. Prodej firmy však s sebou nese spousty rizik a výsledek není zaručen. Zkušený poradce předejde možným rizikům a konečný výsledek bude bezpochyby lepší. Někdy i v řádu desítek procent.

Potřebuji posudek znalce?

Ne. Znalec Vám řekne, jakou má Vaše firma odhadovanou hodnotu. Reálná hodnota se odráží v poptávce, skutečnou cenu určí nabídky zájemců. Firmy se, bohužel, neprodávají jako nemovitosti.

Jak dlouho prodej trvá?

Reálně kolem jednoho roku. Jedná se o časově náročný proces, který vyžaduje zkušenosti, smysl pro detail a znalosti tržního prostředí. Vy musíte i nadále řídit svoji firmu a dbát pokynů poradce.


Co ovlivňuje cenu?

Především hospodářské výsledky, reálný byznys plán a možnost dalšího růstu společnosti. Dále pak obor, ve kterém firma působí, know-how, kvalifikovaní zaměstnanci či používané technologie a majetek.

Čeho se v každém případě vyvarovat?

Zamlčování skutečností či předkládání nepravdivých údajů, pomyslných „kostlivců ve skříni“ atd. Všechny tyto skutečnosti dříve či později vyjdou najevo a značně snižují Vaši důvěryhodnost a nabízenou cenu.

Moje další působení ve firmě?

Záleží na požadavku každého kupujícího. Ve většině případů je Vaše další působení žádoucí z důvodu zachování kontinuity. Počítejte s min. 6měsíčním poskytnutí součinnosti.

Tyto i další dotazy Vám zodpovíme na osobní schůzce. Neváhejte nás kontaktovat. Působíme v rámci celé ČR.
Joomla SEF URLs by Artio
Copyright © 2021 Parite PRO s.r.o.    Úvodní stránka    +420 739 804 396    Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.    AGENTura Weboo
Copyright © 2021 Parite PRO s.r.o.
Úvodní stránka
 +420 739 804 396
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

AGENTura Weboo