MBO transakce

Poskytli jsme poradenství při MBO transakci, které spočívalo v návrhu vhodné struktury transakce, vyjednávání podmínek a zajištění akvizičního financování.

Klientem byla společnost působící v oblasti dodávek technologických zařízení pro plynárenský průmysl (účastníci transakce si přáli zůstat v anonymitě). Kupní cena se pohybovala v řádech vyšších desítek milionů. 

deal bw

Majitel společnosti se rozhodl pro odchod do zaslouženého důchodu. Jednou ze zvažovaných možností převodu bylo nabídnout 100% podíl na společnosti stávajícím manažerům. Po několika společných jednáních manažeři na nabídku reflektovali a současně akceptovali požadovanou cenu a rámcové podmínky převodu. 

Přejeme novým majitelům hodně úspěchů v jejich nové roli a prodávajícímu zasloužený odpočinek.

Manažerský odkup (MBO - Management Buy-Out) - je forma akvizice, kdy společnost od majitele odkoupí stávající tým manažerů. Ti jsou často nejlepšími kupujícími - mají k firmě vybudovaný vztah, jsou profesionály v daném oboru a umějí odhadnout budoucí vývoj společnosti. Mezi majitelem a vedením existuje také vyšší míra vzájemné důvěry.

 

 

Jiří Dvořák     autor: Jiří Dvořák

Copyright © 2021 Parite PRO s.r.o.    Úvodní stránka    +420 739 804 396    Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.    AGENTura Weboo
Copyright © 2021 Parite PRO s.r.o.
Úvodní stránka
 +420 739 804 396
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

AGENTura Weboo